oddíl běžeckého lyžování

O nás

Jsme lyžařský běžecký klub SKI MOSTY, který vznikl v květnu 1999 v malebném údolí beskydských hor, v Mostech u Jablunkova. Jeho hlavními zakladateli byli MUDr. Stanislav Czudek a Josef Martynek. Hlavním zaměřením klubu je propagace sportu jako zdravého životního stylu.

Cílem klubu je příprava dětí a mládeže pro závodní běžecké lyžování pod vedením odborného lyžařského trenéra a účast na běžeckých závodech Moravskoslezského lyžařského svazu a Českého poháru. Klub se zúčastňuje jak závodů konaných v naší republice, tak i závodů v zahraničí.

 

Začátkem zimní sezóny 2008/2009, na základě rozhodnutí členských schůzí občanských sdružení SKI Mosty a SKI Beskyd - Velká Rača, došlo ke sloučení těchto dvou sportovních oddílů pod jedno občanské sdružení - SKI Mosty. Tímto rozhodnutím bylo v Těšínských Beskydech vytvořeno občanské sdružení, které chce dát profesionální podmínky pro sportovní růst alpských lyžařů i lyžařů běžců. Po spojení vznikl v našem regionu největší lyžařský oddíl. Své sportovní talenty rozvíjí pod odborným dohledem pěti trenérů.